تقویت آنتن موبایل به سادگی (۵ روش کاربردی + بهترین گوشی ها با آنتن دهی بالا)

3881

هرگوشه را نگاه می کنیم شخصی در حال استفاده از موبایل معمولی یا هوشمند خود است. دنیای امروز بدون گوشی انگار امکان پذیر نیست و همه افراد به طرز حیرت انگیزی به موبایل وابسته هستند. از مشکلات عمده موبایل این افراد آنتن دهی ضعیف و قطع تماس یا عدم برقرای آن می باشد. راه های زیادی برای تقویت آنتن موبایل وجود دارد برای مثال نرم افزار های آنتن دهی موبایل برای آندروید و ای او اس همچنین این روش ها بروی همه اپراتورها مثل ایرانسل ، همراه اول ، رایتل و دیگر اپراتورها کاربرد دارد.

علاوه بر دستگاه تقویت امواج موبایل که هزینه نسبتا بالایی دارد ، می توان مدل خانگی و دست ساز آن با یک تکیه فلز ساخت.دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل بروی همه باند های استاندارد موبایل از جمله ۴g قابل استفاده می باشد. قیمت این دستگاه با توجه به مشخصات خاص خود و نوسانات قیمت ارز ممکن است تغییر کند.با راز مگ همراه باشید تا به بررسی و حل این مشکل بپردازیم. مدت زمان مطالعه این مقاله ۱۲ دقیقه می باشد.

فهرست مطالب

چرا عدم آنتن دهی موبایل یک معضل است ؟

موبایل یکی از وسایل مدرنی است که مثل اکسیژن به آن نیازمنیدم. هر نوع مشکلی که برای موبایل ما پیش می آید انگار مشکل بزرگی زندگی ما را تهدید می کند. آنقدر به آن وابسته هستیم که حتی لحظه ای زندگی بدون آن برای ما غیر ممکن است. از مشکلات عمده ای که اکثر افراد با موبایل خود دارند ، مربوط به آنتن دهی موبایل است. این مشکل با معضلاتی دیگری مثل درست کار نکردن گوشی ، عدم مکالمه تلفنی صحیح و ضعیف بودن صدا در مکالمه همراه می باشد.

با گسترش استفاده از اینترنت در بین مردم همچنین نیاز به اینترنت که از طریق خط موبایل دریافت می شود این مشکل از دید عموم حاد تر نیز شده است.

دلیل عدم آنتن دهی مناسب موبایل

اصلی ترین دلیلی که گوشی شما آنتن نمی دهد این است که سیم کارت موبایل شما با دکل های مخابراطی نمی تواند ارتباط برقرار کند و به همین علت است که گوشی شما در مکالمه ، ارسال پیامک و یا کیفیت صدا دارای مشکلاتی است.

چه عواملی قدرت آنتن دهی موبایل را کاهش می دهد ؟

• فاصله زیاد تا دکل
• خراب بودن موبایل
• قرار گرفتن در مکان هایی که آنتن دهی را کاهش می دهد (مثل یک مکان سرتا سر بتنی)
• گرفتن تماس در اوج زمان ترافیک مکالمه (البته این مورد ارتباطی با آنتن دهی ندارد اما شما نمی توانید تماس برقرار کنید)
• تغییر اپراتور سیم کارت و یا ترابرد آن (ممکن است در محلی سیم کارت ایرانسل داشته باشید اما سیم کارت دکل های همراه اول در دسترس باشد)
• قرار دادن گوشی در حالت افقی ( در مواردی باعث کاهش آنتی دهی می شود)
• قرار گرفتن در مناطقی که دارای اموج مغناطیسی یا الکترونیکی
• قرار گرفتن در یک مکان پر جمعیت مثل استادیوم یا مراکز شلوغ خرید
• استفاده از موبایل های قدیمی (گوشی های جدید با سخت افزار های پیشرفته و پشتیبانی از باند های مختلف مخابراتی به مراتب بهتر آنتن می دهند)

همان گونه که در بالا ذکر شد باید سیم کارت گوشی شما با دکل های مخابراتی ارتباط برقرار کند پس فاصله زیاد تا دکل یکی از دلایل عمده عمد آنتن دهی مناسب موبایل است. پس اگر می توانیم فاصله خود را تا دکل مخابراتی کاهش دهیم . از دیگر مواردی که قدرت سیگنال موبایل را کاهش می دهد بودن در یک مکان سرتا سر بتنی است. بتن بروی امواج موبایل تاثیر گذار است و سبب کاهش آنتن دهی موبایل می شود.

البته آنتن دهی گوشی شما می توانید به خیلی موارد دیگر نیز مرتبط باشد در ادامه با همه این موارد همچنین راه حل های موجود بیشتر آشنا می شویم .

راه حل تقویت آنتن موبایل چیست ؟

عکس تقویت آنتن موبایل

۱ – استفاده از یک سری ترفند (در ادامه به آن می پردازیم)
۲ – خرید موبایل جدیدی که از دو سیم کارت پشتیبانی کند
۳ – رفع موانع طبیعی و مصنوعی یا نزدیک شدن بیشتر به آنتن
۴ – استفاده از یک سری برنامه های موبایل
۵ – استفاده از تقویت کننده

ترفند اول برای تقویت آنتن موبایل

برای یافتن بهترین نقطه آنتن دهی باید از نرم افزار هایی آندرویدی و ای او اس نظیر Signal Strength و یا open signal استفاده کنید. تعداد این برنامه ها بیشمار است کافی است در گوگل عبارت ” برنامه بهترین نقاط آنتن دهی ” را جستجو کنید. پس از نصب برنامه یک اصطلاح به نام دی بی یا دسیبل (DB) که همان مقیاس اندازه گیری سیگنال است ، وجود دارد. این عدد بهتر است بین منفی ۳۰ تا منفی ۵۰ دسیبل قرار داشته باشد و هر چه به سمت منفی ۱۰۰ به بالا باشد مثلا منفی ۱۱۰ آنتن دهی ضعیف می شود.

ترفند دوم

روش دیگر تعویض سیم کارت خود است . در ایران برای تهیه سیم کارت با چند گزینه مثل همراه اول ، ایرانسل رایتل و غیره روبروهستیم که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. در محلی که زندگی می کنید و مشکل آنتن دهی دارید از همسایه های خود و افراد ساکن آن منطقه اطلاعات کسب کنید که کدام سیم کارت بیشتر جوابگو می باشد. همچنین می توانید از یک گوشی با دو سیم کارت استفاده کنید.

رفع موانع طبیعی و مصنوعی

اگر در یک زیر زمین زندگی می کنید و یا محل کار شما در آنجاست موانعی مثل دیوارهای بتنی در کاهش سیگنال و عدم آنتن دهی نقش به سزایی دارند پس سعی کنید در محلی آزاد بدور از هیچ موانع طبیعی و مصنوعی قرار بگیرید.

گرفتن تماس از طریق وای فای

تقویت آنتن گوشی

اگر از مودم های وایمکس و یا ای دی اس ال استفاده می کنید می توانید به جای برقراری تماس با خط موبایل خود از اینترنت استفاده کنید. راه های ارتباطی زیادی برای برقراری تماس صوتی و تصویری مثل اسکایپ وجود دارد.البته مشکل این روش آن است که هر دو فرد همزمان باید آنلاین باشند. متد دیگر استفاده از سرویس هایی که از VoIP که مخفف Voice Over Internet Protocol به معنای صدا بروی پروتکل از طریق اینترنت است. برنامه های کاربردی زیادی نظیر فیس بوک ، واتس اپ و اسکایپ به صورت رایگان و پولی از این پروتوکل پشتیبانی می کنند.

استفاده از تقویت کننده امواج

اگر هیچ کدام از موارد بالا به شما کمک نکرد بهترین و آخرین راه حل استفاده از تقویت کننده امواج می باشد.

عملکرد دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل چگونه است ؟

دستگاه تقویت کننده امواج

همانطور که در بالا اشاره شده تقویت کننده امواج موبایل ، دستگاهی است که امواج موبایل را ۳۰ برابر تقویت می کند. دستگاه تقویت کننده امواج موبایل این قابلیت را دارد که جاهایی که فرکانس موبایل به آن نقاط ضعیف می رسد و یا حتی نمی رسد را انتقال دهد. در حقیقت این دستگاه می تواند سیگنال های موبایل راکه در باند استاندارد هستند تا چند برابر تقویت کند.

دستگاه تقویت کننده امواج موبایل در کجا قرار می گیرد ؟

این دستگاه را می شود در مکان هایی که موبایل خوب آنتن نمی دهد نصب کرد تا بتوان مکالمه مناسبی داشته باشیم . مثل بعضی از معادن ، روستاها و جاده های دور افتاده محل های مناسبی برای نصب این دستگاه می باشد. محل هایی که در زیر زمین قرار دارند مثل پارکینگ و زیر زمین از دیگر مکان هایی هستند که میتوان این دستگاه را نصب کرد. در کل این دستگاه می تواند در هرمکانی که آنتن (سیگنال) موبایل ضعیف است ، یک پوشش تقویتی از امواج ایجاد کند.

این دستگاه ها چه تفاوتی با یکدیگر دارند ؟

دستگاه تقویت امواج 4 جی

این تقویت کننده های امواج موبایل از نظر عملکرد بطور کامل از یکدیگر متفاوتند. این دستگاه ها بطور عمده می توان به تک باند ، دو باند و سه باند تقسیم کرد. توان این دستگاه ها چیزی بین ۱۰ میلی وات تا ۱۰۰ وات است. همچنین ضریب تقویت این دستگاه ها معادل ۳۰ تا ۱۲۰ دی بی متغیر میباشد. نوع دستگاه بر اساس توان ورودی سیگنال موبایل ، مساحت محیط تحت پوشش، توان و گین (ضریب تقویت دستگاه) قابل تشخیص است.

این دستگاه ها هر کدام مناسب چه مناطقی هستند ؟

در اوایل راه اندازی موبایل بدلیل پایین بودن حجم ترافیکی و تعداد محدود سیم کارت ها تجهیزات و دکل های موبایل تنها با یک باند فرکانسی کار میکردند. به تدریج و با اضافه شدن ترافیک شبکه باند فرکانسی دوم، سوم و چهارم به عملکرد این دکها اضافه شد.هم اکنون با بررسی فنی توسط کارشناسان میتوان این موضوع را بررسی و مشخص نمود. پس از بررسی میتوان از تقویت کننده آنتن موبایل تک باند تا چهار باند استفاده نمود.

پس از تعیین باندهای فرکانسی موبایل نوبت به توان دستگاه میرسد. هر چقدر محیط پوشش وسیعتر باشد، توان بیشتری نیاز داریم تا پوشش کامل ایجاد کنیم. بعد از بررسی کامل و انجام محاسبات تقویت کننده آنتن موبایل مناسب انتخاب میشود. ۹۰۰ ، ۱۸۰۰ و ۲۱۰۰ برخی از بازه فرکانسهایی است که سیستم موبایل بر روی آن کار می کند. در بسیاری از موارد این فرکانسها دائما بین هم سویچ میکنند. تقویت کننده آنتن موبایل تک باند یکی از این فرکانسها را تقویت می کند.

تقویت کننده موبایل دو باند دو بازه و تقویت آنتن موبایل سه باند هر سه بازه فرکانسی را همزمان تقویت میکند. میتوان تقویت کننده آنتن موبایل سه باند را کاملترین تقویت کننده معرفی کرد چرا که هر تغییری در بازه فرکانسی توسط اپراتور را ساپورت میکند.

چگونه یک تقویت آنتن موبایل برای یک نقطه انتخاب می شود؟

در محیط های شهری بدلیل ترافیک بالای مکالمات در بیشتر مناطق سیستم های موبایل همزمان از دو یا سه باند فرکانسی سرویس می گیرند. در نتیجه ابتدا به ساکن دستگاه شما باید دوباند و یا سه باند باشد. آیتم بعدی که می بایست در نظر گرفته شود شدت سیگنال و یا توانی است که در محل آنتن گیرنده دارید. با توجه به کم یا زیاد یودن توان ورودی میتوان گین و یا ضریب تقویت دستگاه را معین نمود. آیتم آخر محیط پوشش شماست. هر چقدر محیط پوشش شما وسیع تر باشد می بایست توان خروجی دستگاه شما بیشتر باشد .

پس از محاسبات افت سیگنال در کابل و هوا توان خروجی بین ۱۰ میلی وات تا ۱۰۰ وات انتخاب می شود.

تقویت آنتن موبایل برای کدام اپراتورهای تلفن همراه استفاده می شود؟

ریپیتر تقویت امواج

دستگاه تقویت انتن موبایل بازه استاندارد موبایل را تقویت می کند. تمامی اپراتورهای تلفن همراه (همراه اول، ایرانسل، رایتل) در این بازه استاندارد کار می کنند. سازمان تنظیم مقررات رادیویی به هر کدام از این اپراتور ها بخشی از این بازه را اختصاص داده است. پس به خاطر داشته باشید که تقویت کننده آنتن موبایل میتواند همه اپراتورهای تلفن همراه را تقویت کند مگر در مواردی که دستگاه را به فرکانسی کنترل مجهز کنیم تا بتوانیم بخشی از این بازه فرکانسی را انتخاب کنیم در غیر اینصورت بازه استاندارد تقویت کننده آنتن موبایل همه اپراتورها را تقویت میکند.

دستگاه تقویت موبایل را از کجا بخریم ؟

در ادامه چند وبسایت در حوزه فروش این دستگاه ها به شما معرفی می کنیم . نکته مهم این که قبل از خرید این دستگاه ها حتما از اصالت شرکت و کالا مورد نظر اطمینان حاصل فرمایید زیرا ما فقط قصد معرفی این شرکت ها را داریم از کیفیت کالای فروشی این شرکت ها مطلع نیستیم و در قبال آن مسئولیتی نداریم .

حتما مطالعه کنید  7 فروشگاه اینترنتی تخصصی لوازم جانبی موبایل که با خیال راحت از آنها خرید کنید

گروه صنعتی کیان تلکام

توسعه ارتباطات همراه وابسته به گروه صنعتی کیان تلکام از سال ۱۳۹۲ آغاز به فعالیت کرده و با تمرکز بر روی پروژه های تحقیقاتی بالاخص تقویت کننده آنتن موبایل، موفق به تولید این دستگاه شده است. تقویت آنتن موبایل دستگاهی است که بسته به نوع مصرف در پکیج های مختلف قابل تولید است. برنامه مدیریت این دستگاهها بر روی تلفن های هوشمند(اندروید) برای اولین بار توسط توسعه ارتباطات همراه عرضه شد. طراحی مدارات الکترونیکی مبتنی بر میکرو کنترلها بصورت دیجیتال و آنالوگ، طراحی مدارات RF در بازه فرکانسی متفاوت و همچنین ساخت و تولید ریپیترهای موبایل با توان و گین بالا بخش دیگری از فعالیت های این شرکت میباشد.

چندین سال کار و تحقیق شبانه روزی با داشتن مهندسین مجرب و با تجربه زمینه تولید انواع دستگاههای تقویت آنتن موبایل را فراهم ساخت تا با پشتکار و امید به آینده ای روشن برای کشور شاهد خود کفایی در این زمینه باشیم. تولید انواع کنترل شارژرهای سولار، انجام پروژه های سفارشی به درخواست مشتری، فروش انواع تجهیزات مخابراتی مثل کابل، کانکتور، انواع آنتن ها از فعالیت هاییست که تا کنون انجام شده است.

توسعه ارتباطات همراه مشاور تخصصی شما در ضمینه های مخابراتی و راهکارهای نوین ارتباطی می تواند امکان ارایه راهکارهای به روز با امکانات ویژه را برای شما فراهم نماید.
آدرس : تهران، خیابان آزادی، خیابان حبیب الله،کوچه مجلسی، پلاک ۱۰، واحد۱
نشانی اینترنتی : http://rf-repeater.ir

شرکت سیبو

شرکت سیبو با ۸ سال سابقه فعالیت در زمینه تجهیزات ارتباطی کار خود را بصورت رسمی و ثبت شده از سال ۸۸ با اتکاء به نیروی متخصص فنی و مدیریتی خود بعنوان صاحبان شرکت ، آغاز کرد شرکت سیبو با بهره‌گیری از کارشناسان متخصص، متعهد و کارآزموده خود توانسته است ساختار و پایه تجهیزات مخابراتی منحصربه ‌فردی در زمینه‌ سیگنال موبایل به صورت کارا، طراحی و تولید نماید که هم‌اکنون در حال توسعه و گسترش است. فعالیت شرکت sibo ، طراحی و ساخت و اجرا تجهیزات RF و تلکام، وارد کننده سیستم های تقویت کننده آنتن و نصب و راه اندازی انواع ریپیترهای موبایل در سراسر ایران می باشد .
ویژگی :
۱ – ضمانت و کارایی
دیگر نگران کارایی سیستم خود نباشید شرکت سیبو تمامی محصولت را با یک سال گارانتی و سه سال خدمات پس از فروش به مشتریان خود عرضه میکند.
۲ – نصب و راه اندازی
نصب دکل های مخابراتی bts نصب و راه اندازی انواع سیستم های تقویت کننده آنتن موبایل در منزل،محل کار،مجتمع های مسکونی،پاساژها،برج ها،شهرک های صنعتی،تونل ها،روستاها توسط متخصصین
۳ – پشتیبانی آنلاین
مشتریان علاوه برانتخاب صحیح دستگاه نگرانی نصب و راه اندازی سیستم خود را دارند دیگر مشکل آنتن دهی نخواهید داشت مشتریان عزیز میتوانند به صورت رایگان از پشتیبانی آنلاین جهت چگونگی نصب سیستم های تقویت کننده سیگنال موبایل در سراسر ایران بهره مند شوند
۴ – بازدید رایگان توسط کارشناسان فنی
اعزام کارشناسان متخصص جهت بازدید از محل جهت رفع مشکل آنتن دهی موبایل و ارائه راه حل موثر برای پوشش آنتن دهی موبایل در کمترین زمان ممکن
تلفن تماس : ۰۲۱۴۴۲۹۹۶۳۰
آدرس اینترنتی : http://www.sibo.ir

شرکت موبایل ریپیتر

شرکت موبایل ریپیتر پیشرو در زمینه عرضه محصولات مخابراتی و الکترونیکی ، از سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را آغاز کرد و پس از مدت کوتاهی به گسترش قطعات سخت افزاری مخابرات پرداخت . این شرکت با بهره گیری از مجرب ترین کادر متخصص در زمینه تکنولوژی مخابرات و الکترونیک فعالیت خود را به صورت کاملا حرفه ای دنبال می کند. موبایل ریپیتر در صنعت ارتباطات بی سیم برای بیش از ۱۰ سال طراحی و تولید کننده تقویت کننده های سیگنال، آنتن و اجزای مرتبط که به طور قابل توجهی بهبود یافته است فعالیت می کند.

دریافت سیگنال تلفن همراه در طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی این شرکت بوده است. هر دو تلفن همراه (دریایی، RV، وسایل نقلیه) و در حال ساخت (خانه، دفتر، M2M) که با تجربه گسترده در تحقیقات و طراحی آنتن و تقویت کننده سیگنال مورد توجه قرار گرفته است. تیم مهندسی این شرکت با استفاده از یک آزمایش پیشرفته، از جمله یک محفظه بی نظمی و آنالیزور شبکه برای تنظیم آنتن طرح ها و عملکرد آن ها از MobileRepeater استفاده می کند.

برای تقویت کننده های سیگنال یک محفظه RF با عایق الکتریکی دو طرفه و شبیه ساز برج های سلولی برای آزمون تطابق تمام محصولات مهندسی شده و مونتاژ شده در شرکت ۵۰۰۰ فوت مربع است. از آغاز شروع به کار این شرکت تا کنون ، موسسات و نهاد های معتبر بسیاری با www.MobileRepeater.ir همکاری نموده اند . عمده این همکاری ها در زمینه تقویت آنتن دهی موبایل ، نصب دکل مخابراتی BTS ، مسدود سازی امواج هرز و …. بوده است.
تلفن : ۲۲۷۵۵۱۵۶ – ۰۲۱
آدرس اینترنتی :http://www.mobilerepeater.ir

۱۰ موبایل شگفت انگیز با آنتن دهی بسیار بالا در سال ۲۰۲۰

اگر تمام مسیرهای بالا رفتید و به نتیجه نرسیده اید ، می توانید با خرید یک گوشی که آنتن دهی بالا داشته باشد مشکل خود را حل کنید. یادتان باشد با خرید گوشی ۴ بانده تا حد زیادی مشکل آنتن دهی شما حل خواهد شد (از خرید گوشی ساده ۲ بانده خودداری کنید). در ادامه بهترین گوشی های سال ۲۰۲۰ که اکثر کاربران راضی بوده اند را به شما معرفی می کنیم.

در ادامه قصد داریم بهترین موبایل موجود در بازار ایران با توجه به نقاط ضعف ، قوت ، کارایی و آنتن دهی بالا مورد بررسی قرار دهیم.

سوالات متداول در خرید موبایل با آنتن دهی بالا : 

کدام گوشی های موجود در بازار آنتی دهی بالایی دارند؟ آیا با خرید یک گوشی با آنتن دهی بالا مشکل من حل خواهد شد؟ حتما باید گوشی گرانی بخرم تا آنتن دهی بالایی داشته باشم؟ منظور از باند مخابراتی چیست؟

 

برای داشتن یک گوشی با آنتن دهی بالا یا یک گوشی هوشمند بخرید و اگر قصد خرید گوشی ساده دارید مطمعن شوید از ۴ باند مخابراتی پشتیبانی کند.

گوشی نوکیا مدل ۸۱۱۰ ۴G

تقویت آنتن موبایل با گوشی نوکیا مدل 8110 4G

این گوشی‌های ساده می‌توانند در بسیاری از مواقع برای ما کمک کننده باشند. این کمک کنندگی می‌تواند از لحاظ حجم و ابعاد باشد. کسانی که به تجارت می‌پردازند داشتن چند گوشی برای آن ها روتین شده است. از این گوشی‌های ساده می‌توان به گوشی موبایل نوکیا مدل ۸۱۱۰ ۴G پرداخت که به عنوان یک گوشی ساده دارای امکانات خوبی است.

یکی از این خوبی‌ها وجود پردازنده و یا حافظه داخلی ۴ گیگابایت بوده که برای این رده از گوشی‌ها بسیار خوب است. گوشی‌های ساده‌ای که دارای دوربین هستند، می‌توانند برای مواقعی بسیار کارساز باشند. این گوشی دارای دوربین با سنسور ۲ مگاپیکسل است. این میزان قدرت سنسور می‌تواند تصاویری با کیفیت ساده ولی قابل قبول را ثبت کند.

صفحه نمایشی که برای گوشی موبایل نوکیا مدل ۸۱۱۰ ۴G به کار برده‌اند، LCD بوده و قابلیت شناسایی و نمایش ۲۵۶ هزار رنگ را دارد.

مشخصات کلی

ابعاد133.5x49.3x14.9 میلی‌متر
توضیحات سیم کارتسایز میکرو (12 × 15 میلی‌متر)
شبکه های ارتباطی4G , 3G , 2G
ساختار بدنهبدنه‌ای از جنس پلی‌کربنات ، دارای گواهینامه IP52 محافظ دافع مایعات
ویژگی‌های خاصکلاسیک , کشویی , دارای صفحه کلید
تعداد سیم کارتتک سیم کارت

 

نظر یکی از خریداران

باور نکردنیه قدرت آنتن دهی بالا منو شگفت زده کرد ، ته کوهستان آنتن داره ، سرعت دیتا فوق العاده و باطری عالی.

نقاط قوت 

 • آنتن دهی عالی
 • میشه به عنوان یه مودم ۴G همراه استفاده کرد
 • طراحی
 • سرعت اینترنت
 • خوش دستیپ
 • زیبایی ظاهری

نقاط ضعف

 • انحنای گوشی آزاردهنده هست

این گوشی یکی از ایده آل ترین گوشی برای افرادی است که مشکل آنتن دهی دارند.

گوشی سامسونگ مدل آ ۷۰ (Galaxy A70) 

تقویت آنتن موبایل با موبایل سامسونگ مدل آ 70 (Galaxy A70)

گوشی سامسونگ گلکسی A70 از سبک طراحی دیگر گوشی های سری گلکسی A 2019 سامسونگ پیروی می‌کند با این تفاوت که ابعاد و اندازه بزرگ‌تری دارد و به نظر می‌رسد قاب پشت آن براق‌تر طراحی شده است. دو لبه سمت راست و چپ قاب پشت گوشی کمی خمیده هستند و این امر منجر به خوش دست تر شدن دستگاه می‌شود.

در گوشه سمت چپ و فوقانی قاب پشت آن هم لنز دوربین سه گانه و چراغ فلش LED اختصاصی آن تعبیه شده است. با توجه به اینکه در قاب پشت دستگاه هیچ اسکنر انگشتی وجود ندارد، شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شود که آنلاک گوشی چگونه انجام خواهد شد؟ سامسونگ گوشی گلکسی A70 را به نمایشگری مجهز کرده که مثل سری گوشی های گلکسی S10 از قابلیت اسکن انگشت کاربر و آنلاک صفحه نمایش پشتیبانی می‌کند.

صفحه نمایش این گوشی ۶.۷ اینچی است و به لطف حاشیه های باریکی که دارد، تقریبا ۸۶ درصد از کل مساحت پنل جلوی دستگاه را در بر می‌گیرد. روی لبه فوقانی نمایشگر گوشی یک زائده کوچک U شکل نصب است که لنز دوربین سلفی گوشی در آن قسمت نصب می‌شود و اصطلاحا به آن ناچ (Notch) می‌گوییم. سامسونگ روی صفحه نمایش این گوشی را با یک لایه گلس محافظ هم پوشانده است.

سری گوشی های سامسونگ گلکسی A 2019 همگی از نظر سیستم عامل و رابط کاربری وضعیت یکسانی دارند. گوشی گلکسی A70 هم مثل دیگر گوشی های این سری به طور پیش فرض از اندروید ۹ پای (Android 9 Pie) بهره می‌برد و رابط کاربری One UI سامسونگ هم در کنار آن نصب و راه‌اندازی شده است.

تراشه‌ای که در قلب این اسمارتفون بکار رفته، تراشه اسنپدراگون ۶۷۵ کوالکام است که از لیتوگرافی ۱۱ نانومتری بهره می‌برد و یکی از جدیدترین تراشه های میان رده رو به بالای کوالکام محسوب می‌شود. پردازنده مرکزی این تراشه از هشت هسته پردازشگر تشکیل شده که شش مورد آن ها از نوع Kyro 460 Silver هستند و فرکانس کاری ۱.۷ گیگاهرتزی دارند.

دو هسته پردازشگر دیگر تراشه هم از نوع Kyro 460 Gold خواهند بود و فرکانس کاری ۲ گیگاهرتزی را ارائه می‌کنند. پردازنده گرافیکی Adreno 620 هم در این تراشه وظیفه تجزیه و تحلیل داده های گرافیکی را بر عهده خواهد داشت. دوربین اصلی این گوشی از سه لنز ۳۲، ۸ و ۵ مگاپیکسلی تشکیل شده که به ترتیب از نوع واید (Wide)، اولتراواید (Ultrawide) و عمقی (Depth) هستند.

لنز دوربین واید ۳۲ مگاپیکسلی گوشی دیافراگم F/1.7 دارد. لنز دوربین اولتراواید ۸ مگاپیکسلی آن از دیافراگم F/2.2 بهره می‌برد و لنز دوربین عمقی ۵ مگاپیکسلی آن هم دیافراگم F/2.2 را ارائه می‌کند. دوربین اصلی این گوشی از یک چراغ فلش LED بهره‌مند است و از قابلیت هایی مثل فوکوس خودکار مرحله‌ای (PDAF)، عکسبرداری پانوراما، HDR، عکسبرداری پرتره، عکسبرداری با زاویه دید گسترده و ضبط ویدئو های ۴K با فریم ریت ۳۰ فریم در هر ثانیه پشتیبانی به عمل می‌آورد.

مشخصات کلی

ابعاد164.3 × 76.7 × 7.9 میلی‌متر
توضیحات سیم کارتسایز نانو (8.8 × 12.3 میلی‌متر)
شبکه های ارتباطی2G , 3G , 4G
ویژگی‌های خاصمناسب عکاسی , فبلت , مجهز به حس‌گر اثرانگشت , مناسب عکاسی سلفی , مناسب بازی
تعداد سیم کارتدو سیم کارت

 

نظر یکی از خریداران

سلام دوستان من میخوام تجربه این چند ماهی که A70رو داشتم باشما در میان بزارم تا شما هم بتوانید خرید خوبی داشته باشید نکته اول A70گوشی دوربین محوری نیست ولی این به این معنی نیست که کیفیت دوربین افتضاح بلکه در نور مناسب و فضای خوب عکسای با کیفیتی میگیره اما اگر دوربین در خرید گوشی براتون فاکتور اصلی هست پیشنهادش نمیکنم درباره اثر انگاشتم باید بگم که گاهی اوقات اعصاب خورد کن میشه که اون هم قابل رفع شدن شما میتوانید دو یا سه با انگشت خود را ثبت کنید از نظر من یک با انگشت تر اینکار رو بکنید ویکبار هم با انگشت خشک در کل فاکتور رایی که این گوشی رو محبوب کرده باطری.صفحه نمایش.شارژ سریع.وپردازش گر قوی. من بدون هیچ تعصبی این نظر را نوشتم

نقاط قوت 

 • باتری قدرتمند و شارژ بسیار سریع
 • عملکرد مطلوب دوربین‌ها
 • سلفی‌های عالی
 • عملکرد و سخت‌افزار رضایت‌بخش
 • نمایشگر آمولد
 • سه شیار برای کارت‌حافظه و سیم‌کارت
 • جک ۳.۵ میلی‌متری صدا

نقاط ضعف

 • عملکرد کند حسگر اثرانگشت
 • نداشتن لرزشگیر الکترونیکی

این موبایل آنتن دهی مناسبی دارد اما برای افرادی که زیاد به دوربین اهمیت می دهد مناسب نمی باشد.

مشاهده این محصول در دیجی کالا

گوشی سامسونگ مدل آ ۲۰ (Galaxy A20s)

گوشی موبایل «A20s» از سری گوشی‌های A20 است که این بار با کمی به‌روزرسانی روانه بازار شده است. گوشی موبایل Galaxy A20s با صفحه‌نمایش IPS طراحی  شده است و ظاهر هم زیبایی دارد. سامسونگ تلاش کرده است حاشیه را در این تولید جدید خود تا حد امکان کم کند. این گوشی قاب پشتی از جنس پلاستیک دارد و قاب جلویی آن را شیشه پوشانده که البته جلوه‌ی زیبایی به گوشی داده است.

حتما مطالعه کنید  سامانه همتا رو قورت بده : نحوه ثبت نام ، انتقال مالکیت ، افزودن و رجیستر گوشی

این محصول سامسونگ با جدیدترین نسخه از سیستم‌عامل اندروید (Pie) روانه بازار شده است تا از هر نظر گوشی مدرن به‌حساب بیاید. صفحه‌نمایش استفاده‌شده در این گوشی ۶.۵ اینچ با رزولوشن HD+ است. این صفحه‌نمایش در هر اینچ ۲۶۴ پیکسل را نشان می‌دهد. تراشه‌ی این محصول، SDM450 Snapdragon 450 کوالکام سامسونگ است که به همراه  ۳ گیگابایت رم عرضه می‌شود.

این تراشه برای بازکردن چندین برنامه به صورت هم‌زمان و تماشای ویدئو کاملاً مناسب است و کم نمی‌آورد. این گوشی در ظرفیت ۳۲ گیگابایتی عرضه شده است و با استفاده از یک کارت حافظه‌ی جانبی قادر خواهید بود حافظه داخلی را تا یک ترابایت دیگر هم افزایش دهید. دوربین اصلی A20s سنسور ۱۳مگاپیکسلی دارد و فلش LED برخوردار است.

این حسگر از نوع عریض (Wide) است. سنسور ۸ مگاپیکسلی دیگر  از نوع فوق عریض (Ultrawide) و حسگر عمق هم در کنار این دوربین اصلی مجموعه دوربین‌های قاب پشتی A20s را تشکیل داده‌اند. دوربین سلفی ۸مگاپیکسلی هم در قاب جلویی این گوشی به کار گرفته شده است.

باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی، پشتیبانی از فناوری شارژ سریع ۱۵ واتی، درگاه USB Type-C و حسگر اثرانگشت در قاب پشتی هم از دیگر ویژگی‌های این تازه‌وارد است. سامسونگ این گوشی با طراحی کاملاً مطلوب و  امکانات فراوان به بازار عرضه کرده است تا در بازار میان‌رده‌ها هم حرفی برای گفتن داشته باشد.

مشخصات کلی

ابعاد163.3x77.5x8 میلی‌متر
توضیحات سیم کارتسایز نانو (8.8 × 12.3 میلی‌متر)
شبکه های ارتباطی4G , 3G , 2G
ویژگی‌های خاصمجهز به حس‌گر اثرانگشت
تعداد سیم کارتدو سیم کارت

 

نظر یکی از خریداران

این گوشی بسیار خوشدست وزیبا است پردازنده قدرتمندی داره و در برابر بازی ها کم نمیاره دوربینش یکم تصاویرو روشن نشون میده صفحه نمایش چشم رو اذیت نمیکنه و باعث سردرد نمیشه حسگر اثر انگشتش خوبه تو ۱.۵ساعت شارژ میکنه و ۱روز هم شارژ نگه میداره من در قیمت ۲و۸۰۰ گرفتم ولی الان خیلی گرون شده درکل این گوشی برای من نوجوون گوشی ایده آلی هستش.

نقاط قوت 

 • زیبایی طراحی شیک
 • فوکوس زنده فوق العاده
 • حسگر اثر انگشت
 • مناسب برای انواع بازی
 • باتری نسبتا مناسب
 • رابط کاربری کاربر پسند
 • حافظه داخلی قابل ارتقا است

نقاط ضعف

 • دوربین سلفی ضعیف
 • حافظه داخلی برای یک گوشی با این قیمت بالا خیلی کم است
 • گرافیک خیلی بد

این موبایل آنتن دهی مناسب دارد و برای کارهای روزمره و وبگردی و انجام بازی های نیمه سنگین مناسب است  اما برای افرادی که زیاد به سلفی گرفتن اهمیت می دهند توصیه نمی شود.

مشاهده این محصول در دیجی کالا

گوشی شیائومی مدل می ۹ (Mi 9T M1903F10G)

گوشی موبایل شیائومی مدل Mi 9T M1903F10G

پس از عرضه گوشی Mi 9، شیائومی مدل متوازن و خوش‌ساختی را از این خانواده به نام «Mi 9T» به بازار عرضه کرد. صفحه‌نمایش گوشی موبایل مدلMi 9T در اندازه ۶.۳۹ روانه بازار شده است. این صفحه‌نمایش کاملاً تمام‌صفحه است و در هیچ جایی از آن اثری از بریدگی یا حفره دوربین سلفی وجود ندارد.

دوربین سلفی این محصول دارای موتوری است که در هنگام سلفی گرفتن این دوربین را از قاب بالای گوشی بالا می‌کشاند. این محصول دارای حسگر اثرانگشت زیر صفحه‌نمایش است و با طراحی درخشان تولید شده است. صحفه‌نمایش می ۹T با استفاده از فناوری Corning Gorilla Glass 5 در برابر خط‌وخش و صدمات احتمالی محافظ می‌شود.

ویژگی دیگر Xiaomi Mi 9T در رنگ‌های متنوع و بدنه‌ای بسیار زیبا روانه بازار شده است. اما این پایان کار نیست؛ سه دوربین که در یکی سنسور ۴۸ مگاپیکسلی و در دوتای دیگر حسگرهای ۸ و ۱۳ مگاپیکسلی قرار دارند، مجموعه دوربین‌‌های این محصول را شامل می‌شوند. دوربین سلفی این محصول هم به سنسوری ۲۰ مگاپیکسلی مجهز شده است.

قابلیت اتصال به شبکه­‌های ۴G با سرعت کاملاً مطلوب، بلوتوث نسخه­‌ی ۵.۰، نسخه­‌ی ۹.۰ از اندروید و باتری ۴۰۰۰ میلی آمپرساعتی از دیگر ویژگی­‌های این گوشی جدید هستند. این محصول امکان شارژ ۱۸ واتی دارد که در نهایت سرعت شارژ نسبتاً سریعی را برای این محصول به همراه دارد.

ازنظر سخت­‌افزاری هم این گوشی از تراشه­‌ی Snapdragon 730 کوالکام بهره می‌­برد که در آن پردازنده‌­ای هشت‌هسته‌ا‌ی و قدرتمند قرارگرفته تا بتواند علاوه‌بر کارهای معمول، از قابلیت­‌های جدید گوشی‌های امروزی پشتیبانی کند. گوشی Xiaomi Mi 9T محصولی بسیار زیباست که با پورت USB-C و امکانات به‌روز روانه بازار شده است و می‌توان اررزش خرید بالایی برای آن قائل شد.

مشخصات کلی

ابعاد8.8 × 74.3 × 156.7 میلی‌متر
توضیحات سیم کارتسایز نانو (8.8 × 12.3 میلی‌متر)
شبکه های ارتباطی2G , 3G , 4G
ساختار بدنهقاب پشتی و جلویی از شیشه و فریمی از جنس آلومینیوم
ویژگی‌های خاصمجهز به حس‌گر اثرانگشت
تعداد سیم کارتدو سیم کارت

 

نظر یکی از خریداران

یه ماهی هست که خریدم اول میخواستم سری پرو بخرم بخاطر اسنپدراگون ۸۵۵ ولی پولم جور نشد و اینو خریدم برخلاف انتظارم چیپست اسنپدراگون ۷۳۰ تو هیچ تست و بازی کم نیاورد و عالی بود و اینکه زیاد داغ نمی‌کنه فقط کاش نسخه ۸ گیگ رام هم داشت که حیف نداره در کل از هر لحاظ عالیه ارزش خریدش بالاس.شیاموی مثل سامسونگ و ایفون پول برند بودنش نمیخوره.

نقاط قوت 

 • سنسور اثر انگشت روی صفحه نمایش
 • کاربری روان و سریع
 • قیمت مناسب نسبت به امکانات و کیفیت
 • اندروید ۹
 • بدنه مستحکم و با کیفیت
 • دوربین سلفی کشویی
 • حافظه با فضای زیاد
 • رم ۶ گیگ
 • پردازنده قوی اسنپدراگون با کنترل حرارت مناسب
 • دوربین های فوق العاده
 • صفحه نمایش تمام صفحه بدون هیچ بریدگی
 • صفحه نمایش با کیفیت
 • مصرف باطری کم و باطری قوی
 • شارژ سریع

نقاط ضعف

 • تعبیه نشدن امکان شارژ وای فای
 • نداشتن درگاه مموری استیک
 • نداشتن هندزفری

این موبایل آنتن دهی مناسب دارد و از هر جهت گوشی مناسبی می باشد.

مشاهده این محصول در دیجی کالا

گوشی هوآوی مدل پی ۳۰ پرو (P30 Pro) 

گوشی موبایل هوآوی مدل P30 Pro با آنتن دهی قوی

 دوربین‌های گوشی Huawei P30 Pro آن‌قدر خوب هستند که استاندارد جدیدی را برای دوربین گوشی‌های همراه تعریف کرده‌اند. عکاسی کردن در نبود نور کافی یا زوم کردن بسیار زیاد قبلاً برای دوربین گوشی‌ها کاری محال بود اما این کارها برای جوان‌ترین عضو خانواده P هوآوی به‌راحتی آب خوردن انجام می‌شود.

البته این همه آن چیزی نیست که هوآوی برای این پرچم‌دار خود در آستین دارد؛ P30 Pro با باتری جان‌سخت و طراحی چشم‌نواز خود به ابرگوشی تبدیل شده است که ممکن است لقب بهترین گوشی سال ۲۰۱۹ را به خود اختصاص دهد.

مشخصات کلی

ابعاد158x73.4x8.4 میلی‌متر
توضیحات سیم کارتسایز نانو (8.8 × 12.3 میلی‌متر)
شبکه های ارتباطی4G , 3G , 2G
ساختار بدنهشیشه و فلز (قاب دور از جنس آلومینیوم و قاب پشتی و جلویی از جنس شیشه) ، دارای استاندراد IP68 برای مقاومت در برابر آب (به مدت 30 دقیقه در عمق 2 متری
ویژگی‌های خاصمجهز به حس‌گر اثرانگشت , مناسب عکاسی , مناسب عکاسی سلفی , مناسب بازی , مقاوم در برابر آب , مجهز به حس‌گر تشخیص چهره
تعداد سیم کارتدو سیم کارت

 

نظر یکی از خریداران

سلام وجدانن نسبت به شیامی نوت۱۰پرو این عالیه همچی واقعی و سرعت قدرت هماهنگ بی‌نظیره من اول نوت۱۰پرو خریدم خطا میداد دوربین هنگ میزد صدا میداد مادون کار نمی‌کرد و همچیش الکی بود فکر کردم از شانس منه عوض کردم همونو دوباره خریدم بازم همین بود سپیو ضعیفه جواب اون گوشی نمیده بعد اومدم اینو خریدم و الان میفهمم اون چرا ارزونه و بی حکمت نیست اما این گوشی تا ۱۲ملیون هم ارزش داره.

نقاط قوت 

 • حافظه داخلی زیاد
 • کاملا مناسب برای بازی
 • رابط کاربری بهینه
 • طراحی زیبای پنل پشتی به لطف یکی از رنگ های بسیار زیبای این گوشی
 • حسگر اثر انگشت درون صفحه ی بسیار سریع
 • ماژول گرافیکی بسیار قدرتمند
 • پردازنده قدرتمند و پرچم دار هواوی را در خود دارد
 • دوربین سلفی با عملکرد بسیار خوب
 • دوربین های عالی و با کیفیت
 • طراحی مدرن و جذاب
 • مناسب برای دیدن فیلم

نقاط ضعف

 • داشتن اندروید ۹
 • هندزفری های همراه گوشی اصلا با کیفیت نیستند
 • سنسور اثر انگشت با دست خیس توانایی تشخیص اثر انگشت کاربر را ندارد
 • رم ۸ گیگابایتی برای همچین گوشی قدرتمند و گرانی توجیه اقتصادی ندارد

این موبایل آنتن دهی مناسب دارد و برای افرادی که علاقه به عکس گرفتن دارند بسیار مناسب می باشد.

مشاهده این محصول در دیجی کالا

گوشی هوآوی مدل وای ۹ (Y9s STK-L21)

گوشی موبایل هوآوی مدل Y9s STK-L21

گوشی موبایل مدل «Y9s» از سری محصولات شرکت مطرح هوآوی است که در رده گوشی‌های بزرگ و مدرن قرار می‌گیرد اما قیمت چندان بالایی ندارد و در رده گوشی‌های بالارده قرار نمی‌گیرد. حسگر دوربین سلفی هم در این گوشی با استفاده از موتوری کوچک در زمان گرفتن سلفی بالا می‌آید.

نمایشگر این محصول دارای رزولوشن بالایی است؛ به‌طوری‌که در اندازه‌ی ۶.۵۹ اینچی‌اش، حدود ۳۹۱ پیکسل را در هر اینچ جا داده است. نمایشگر تمام‌صفحه در گوشی Y9 Prime 2019 هوآوی در کنار لبه­‌های براق و بدنه از جنس پلاستیکی اما زیبا که که بارنگ‌های بسیار خیره‌کننده تولید شده است جلوه‌ای لوکس به هوآوی Y9s بخشیده است.

ویژگی دیگر Y9s مجهز شدن به حسگر اثرانگشت است. این فناوری خطوط انگشت شما را با استفاده از فناوری جدید شناسایی می­‌کند و تنها با لمس انگشت شما قفل گوشی را باز می‌کند. نکته جالب‌توجه درمورد حسگر اثرانگشت این گوشی قرار گرفتن آن در لبه کناری گوشی است که کاربری آسانی دارد و در زیبایی گوشی هم مؤثر است.

در قاب پشتی سه دوربین که در یکی سنسور ۴۸ مگاپیکسلی و در دوتای دیگر سنسورهای ۸ و ۲ مگاپیکسل قرار دارد در قسمت پشتی این گوشی جای گرفته‌اند. دوربین‌ خاص سلفی Y9s هم به سنسور ۱۶ مگاپیکسلی مجهز شده است. قابلیت اتصال به شبکه‌ ارتباطی ۴G با سرعت کاملاً مطلوب، بلوتوث نسخه­‌ی ۴.۲، نسخه­‌ی ۹.۰ از اندروید و امکان عکاسی HDR و پانوراما از دیگر ویژگی‌های جدید این گوشی هستند.

ازنظر سخت‌افزاری هم این گوشی از تراشه‌ی Hisilicon Kirin 710F بهره می‌­برد که در آن پردازنده‌‌ای هشت‌هسته‌ا‌ی و قدرتمند قرارگرفته تا بتواند علاوه‌بر کارهای معمول، از قابلیت‌‌های به‌روزی که هوآوی این روزها روی آن تمرکز خاصی دارد، پشتیبانی کند. گوشی Y9s محصولی بسیار زیبا و با امکانات فراوان است که به عنوان گوشی مدرن و با باتری پرقدرت ۴۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی به بازار عرضه شده است.

مشخصات کلی

ابعاد8.8x77.3x163.5 میلی‌متر
توضیحات سیم کارتسایز نانو (8.8 × 12.3 میلی‌متر)
شبکه های ارتباطی4G , 3G , 2G
ساختار بدنهقاب جلو و پشت شیشه‌ای + فریمی از جنس آلومینیوم ، کاربرد شیار دوم برای سیم‌کارت یا کارت حافظه‌ی جانبی
ویژگی‌های خاصمجهز به حس‌گر اثرانگشت , فبلت , مناسب عکاسی , مناسب عکاسی سلفی
تعداد سیم کارتدو سیم کارت

 

نظر یکی از خریداران

من الان یکماهه که این گوشی رو گرفتم گوشی بسیار خوبی هست و با گوشی چند تا از رفیقام که سامسونگ داشتن(a70وa51) مقایسه کردم از ۵۱بهتر و از ۷۰ کمی پایینتر و مساوی بود . رم ۶ و حافظه ۱۲۸ اون فوق العاده هست و دوربین با کیفیتی داره با امکانات خوب و حسگر اثر انگشت بسیار قوی رو داره و می تونم بگم:انتخاب خوب در این رنج قیمت

نقاط قوت 

 • دوربین اصلی و سلفی فوق العاده
 • بدون ناچ بودن
 • رم۶وحافظه۱۲۸
 • خوش دست
 • حسگر اثر انگشت بسیار قوی

نقاط ضعف

 • وزن زیاد

این گوشی با آنتن دهی مناسب و امکانات کامل گوشی بسیار خوبی می باشد.

مشاهده این محصول در دیجی کالا

گوشی شیائومی مدل رد می نوت ۸ (Redmi Note 8)

گوشی موبایل شیائومی مدل Redmi Note 8

گوشی مدل «Redmi Note 8T» در واقع نسخه اروپایی گوشی Redmi Note 8 است از سری محصولات شرکت مطرح شیائومی است. سری Note شیائومی نیاز به معرفی ندارند و عملکرد مطلوب در کنار قیمت مقرون‌به‌صرفه آن‌ها را به محصولاتی محبوب تبدیل کرده است. این محصول هم با پنل­ IPS LCD ساخته‌شده و فاصله لبه صفحه‌نمایش در آن بسیار کم است.

این محصول دارای حسگر اثرانگشت است و نمایشگر آن رزولوشن بالایی در مقایسه با گوشی‌های معمول موجود در بازار دارد؛ به‌طوری‌که در اندازه‌ی ۶.۳ اینچی‌اش، حدود ۴۰۹ پیکسل را در هر اینچ جا داده است. در گوشی ردمی‌ نوت ۸T شیائومی نمایشگر تقریباً تمام قاب جلویی گوشی را پر کرده است.

این مشخصه در کنار بدنه‌ای از جنس شیشه قرار گرفته است که ظاهر چندرنگی و جلوه­‌ای لوکس به ردمی نوت ۸T بخشیده است. این بدنه­‌ی زیبا در کنار نمایشگر این محصول، با استفاده از Corning Gorilla Glass 5 محافظت می‌شود تا گوشی در برابر خط‌وخش ایمن باشد. ویژگی دیگر Xiaomi Redmi Note 8T مجهز شدن به حسگر اثرانگشت است.

این فناوری خطوط انگشت شما را با استفاده از فناوری جدید شناسایی می­‌کند و تنها با لمس انگشت شما قفل گوشی را باز می­‌کند. اما این پایان کار نیست؛ ۴ دوربین که در آن‌ها سنسور ۴۸ مگاپیکسلی، ۸ مگاپیکسلی و دو دوربین ۲ مگاپیکسلی قرار دارد در قسمت پشتی این گوشی جای گرفته‌اند.

حتما مطالعه کنید  پیگیری مرسوله پستی و سازمانی با کدرهگیری+کد ملی+کدپستی

دوربین‌ سلفی این محصول هم به سنسوری ۱۳ مگاپیکسلی مجهز شده است. قابلیت اتصال به شبکه­‌های ۴G  با سرعت کاملاً مطلوب، بلوتوث نسخه­‌ی ۵.۰، نسخه­‌ی ۹.۰ از اندروید و باتری ۴۰۰۰ میلی آمپرساعتی از دیگر ویژگی­‌های این گوشی جدید هستند. ازنظر سخت­‌افزاری هم این گوشی از تراشه­‌ی SDM665 Snapdragon 66کوالکام بهره می‌­برد که در آن پردازنده‌­ای هشت‌هسته‌ا‌ی و قدرتمند قرارگرفته تا بتواند علاوه‌بر کارهای معمول، از قابلیت­‌های جدید گوشی‌های امروزی پشتیبانی کند.

گوشی Xiaomi Redmi Note 8T محصولی بسیار زیبا و با ارزش خرید بالاست که به نظر می‌رسد محبوبیت بالایی را بین کاربران به خود اختصاص خواهد داد.

مشخصات کلی

ابعاد161.1x75.4x8.6 میلی‌متر
توضیحات سیم کارتسایز نانو (8.8 × 12.3 میلی‌متر)
شبکه های ارتباطی4G , 3G , 2G
ساختار بدنهقاب جلو و پشت از جنس شیشه (با محافظ Gorilla Glass 5) با فریمی از جنس پلاستیک
ویژگی‌های خاص
مجهز به حس‌گر اثرانگشت , مناسب عکاسی , مناسب عکاسی سلفی
تعداد سیم کارتدو سیم کارت

 

نظر یکی از خریداران

گوشی از همه لحاظ بسیار عالی هستش من اولین باره شیائومی میخرم قبلا هم همه برند های دیگ رو داشتم جدا از اپل که تقریبا تو همه زمینه ها بی رقیبه به نظرم بعد از اپل شیائومی حرف اول رو داره میزنه چه از لحاظ امکانات چه از لحاظ ظاهر زیبا یک امتیاز بسیار عالی داره اونم قابلیت شارژ بسیار سریعه که در حال حاضر یک گزینه مهم برای خریدن گوشی هستش. و اینکه دوربین بسیار عکس های شفافی میگیره سرعت گوشی هم در نوع خودش قابل تحسینه تنها فرق این گوشی با not 8 داشتن فناوری nfc هستش شاید در حال حاضر کاربردی نباشه ولی در یکی دو سال آینده nfc هم جزو امکانات کاربردی تلفن های همراه میشه. در نهایت بنده عیب و ایرادی در این گوشی ندیدم و بسیار راضی هستم از خریدش.

نقاط قوت 

 • مقاوم
 • اینترنت
 • دوربین
 • باطری

نقاط ضعف

 • وزن نسبتا زیاد

این گوشی نیز همانند دیگر گوشی های معرفی شده از نظر آنتن دهی مناسب می باشد و تنها ایرادی که می توان به آن گرفت وزن نسبتا زیاد آن (حدود ۲۰۰ گرم) می باشد.

مشاهده این محصول در دیجی کالا

گوشی سامسونگ مدل آ ۱۰ اس (Galaxy A10s) 

گوشی سامسونگ مدل آ 10 اس (Galaxy A10s) 

گوشی موبایل «Galaxy A10s» از سری تولیدات مقرون‌به‌صرفه‌ سامسونگ است که شباهت زیادی به گوشی Galaxy A10 دارد اما با ویژگی‌هایی مانند باتری قدرتمندتر، حسگر اثرانگشت و ۲ دوربین اصلی به‌روزتر شده است. تفاوت اصلی این گوشی با بیشتر اعضای خانواده A در استفاده از پنل IPS برای صفحه‌نمایش این محصول است.

گوشی موبایل Galaxy A10s با صفحه‌نمایش IPS و پنل LCD به بازار عرضه شده است تا با قیمت تمام شده کم‌تری به دست طرفداران گوشی‌های سامسونگ برسد. البته سامسونگ همچنان تلاش کرده است حاشیه را در این تولید جدید خود تا حد امکان کم کند. این گوشی قاب پشتی از جنس پلاستیک دارد و قاب جلویی آن را شیشه پوشانده که البته جلوه‌ی زیبایی به گوشی داده است.

این محصول سامسونگ با جدیدترین نسخه از سیستم‌عامل اندروید (Pie) روانه بازار شده است تا محصولی به‌روز و مدرن به حساب بیاید. صفحه‌نمایش استفاده‌شده در این گوشی ۶.۲ اینچ با رزولوشن HD+ است که با استفاده از ۱۶ میلیون رنگ را به نمایش می‌گذارد. این صفحه‌نمایش در هر اینچ ۲۷۱ پیکسل را نشان می‌دهد و نسبت تصویر در آن  ۱۹:۹است.

تراشه‌ی این محصول، Helio P22 مدیاتک است که به همراه  ۲ گیگابایت رم عرضه می‌شود. این تراشه برای بازکردن چندین برنامه به صورت هم‌زمان و تماشای ویدئو مناسب است و نمی‌توان از آن انتظار اجرای بازی‌های سنگین را داشت. تراشه‌ی گرافیکی PowerVR GE8320 هم برای این محصول درنظر گرفته شده است.

این گوشی با ظرفیت ۳۲ گیگابایتی عرضه شده است. دوربین اصلی A10s سنسور ۱۳مگاپیکسلی دارد و فلش LED برخوردار است. این حسگر از نوع عریض (Wide) است و قابلیت عکاسی HDR را هم دارد. در کنار این حسگر یک سنسور عمق ۲ مگاپیکسلی قرار گرفته است. دوربین سلفی ۸مگاپیکسلی هم در قاب جلویی این گوشی به کار گرفته شده است.

باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی، پشتیبانی از نسخه پنجم از فناوری بلوتوث، درگاه ارتباطی microUSB و جک ۳.۵ میلی‌متری صدا هم از دیگر مشخصات این تازه‌وارد است که نشان از محصولی اقتصادی و مقرون‌به‌ضرفه دارند. خرید این گوشی به آن دسته از کاربران توصیه می‌شود که می‌خواهند گوشی ارزان اما مدرن برای انجام کارهای روزمره داشته باشند.

گفتنی است سامسونگ برای این مدل از محصولات خود، حسگر اثرانگشت را هم در قاب پشتی به‌کار گرفته است.

مشخصات کلی

ابعاد155.6x75.8x7.8 میلی‌متر
توضیحات سیم کارتسایز نانو (8.8 × 12.3 میلی‌متر)
شبکه های ارتباطی4G , 3G , 2G
ساختار بدنهپلاستیک و شیشه (شیشه روی قاب جلویی + قاب پشتی پلاستیکی)
ویژگی‌های خاصمجهز به حس‌گر اثرانگشت , فبلت
تعداد سیم کارتدو سیم کارت

 

نظر یکی از خریداران

این گوشی قابلیت های زیادی دارد. حدود سه هفته است که خریداری کرده ام (قیمت از قیمت فعلی پایین تر بود) و فعلا راضی هستم با توجه به ظرافت گوشی های سامسونگ بهتر است از کاورهای محکم استفاده شود

نقاط قوت 

 • خوش دست و آپشن به روز وساده
 • قیمت
 • صفحه نمایش
 • دوربین خوب و امکانات مناسب
 • شارژ دهی خوب
 • صفحه نمایش

نقاط ضعف

 • برآمدگی دوربین پشت
 • سنسور ندارد

این گوشی با توجه به آنتن دهی خوب و قیمت مناسب یکی از بهترین گوشی های میان رده موجود در بازار ایران می باشد.

مشاهده این محصول در دیجی کالا

گوشی شیائومی مدل رد می نوت ۸ پرو (Redmi Note 8 Pro)

گوشی شیائومی مدل رد می نوت 8 پرو (Redmi Note 8 Pro)

گوشی مدل «Redmi Note 8 Pro» از سری محصولات شرکت مطرح شیائومی است که با ۴ دوربین در پشت گوشی و پنل­ IPS LCD ساخته‌شده و فاصله لبه صفحه‌نمایش در آن بسیار کم است. این محصول دارای حسگر اثرانگشت است و نمایشگر آن رزولوشن بالایی در مقایسه با گوشی‌های معمول موجود در بازار دارد؛ به‌طوری‌که در اندازه‌ی ۶.۵۳ اینچی‌اش، حدود ۳۹۵ پیکسل را در هر اینچ جا داده است.

در گوشی ردمی‌ نوت ۸ پرو شیائومی نمایشگر تقریباً تمام قاب جلویی گوشی را پر کرده است. این مشخصه در کنار بدنه‌ای از جنس شیشه قرار گرفته است که ظاهر چندرنگی و جلوه­‌ای لوکس به ردمی نوت ۸ پرو بخشیده است. این بدنه­‌ی زیبا در کنار نمایشگر این محصول، با استفاده از Corning Gorilla Glass 5 محافظت می‌شود تا گوشی در برابر خط‌وخش ایمن باشد.

ویژگی دیگر Xiaomi Redmi Note 8 Pro مجهز شدن به حسگر اثرانگشت است. این فناوری خطوط انگشت شما را با استفاده از فناوری جدید شناسایی می­‌کند و تنها با لمس انگشت شما قفل گوشی را باز می­‌کند. اما این پایان کار نیست؛ ۴ دوربین که در آن‌ها سنسور ۶۴ مگاپیکسلی، ۸ مگاپیکسلی و دو دوربین ۲ مگاپیکسلی قرار دارد در قسمت پشتی این گوشی جای گرفته‌اند.

دوربین‌ سلفی این محصول هم به سنسوری ۲۰ مگاپیکسلی مجهز شده است. قابلیت اتصال به شبکه­‌های ۴G  با سرعت کاملاً مطلوب، بلوتوث نسخه­‌ی ۵.۰، نسخه­‌ی ۹.۰ از اندروید و باتری ۴۵۰۰ میلی آمپرساعتی از دیگر ویژگی­‌های این گوشی جدید هستند. ازنظر سخت­‌افزاری هم این گوشی از تراشه­‌ی Helio G90T مدیاتک بهره می‌­برد که در آن پردازنده‌­ای هشت‌هسته‌ا‌ی و قدرتمند قرارگرفته تا بتواند علاوه‌بر کارهای معمول، از قابلیت­‌های جدید گوشی‌های امروزی پشتیبانی کند.

گوشی Xiaomi Redmi Note 8 Pro محصولی بسیار زیبا و با ارزش خرید بالاست که به نظر می‌رسد محبوبیت بالایی را بین کاربران به خود اختصاص خواهد داد.

مشخصات کلی

ابعاد161.4x76.4x8.8 میلی‌متر
توضیحات سیم کارتسایز نانو (8.8 × 12.3 میلی‌متر)
شبکه های ارتباطی4G , 3G , 2G
ساختار بدنهقاب پشتی و جلو از جنس شیشه با محافظت Gorilla Glass 5 ، مجهز به حس‌گر اثرانگشت , فبلت , مناسب عکاسی , مناسب بازی
تعداد سیم کارتدو سیم کارت
وزن200 گرم

 

نظر یکی از خریداران

گوشی فوق العاده ای هست. سریع و روان. من که دارم با اون حال میکنم. فقط یه مطلب میگم شاید برای خیلی‌ها مهم باشه. دوربین اصلی اون ۱۶ مگاپیکسل هست. با نرم افزار شده ۶۴مگاپیکسل.(نرم افزار ۴ پیکسل مجاور). دوربین سلفی اون هم ۵ مگاپیکسل هست که شده ۲۰ مگاپیکسل (باز هم از همون نرم افزار). با این حال باز هم دوربینش شما رو راضی می‌کنه.

نقاط قوت 

 • کیفیت دوربین بالا
 • اندروید بالا
 • دسترسی آسان
 • سخت افزار قوی
 • حافظه
 • باتری

نقاط ضعف

 • یکم سنگینه
 • دوربین ضعیف کیفیت ۶۲ این گوشی پایینه

این گوشی با آنتن دهی خوب تا حدودی سنگین می باشد اما از همه نظر عالی می باشد.

مشاهده این محصول در دیجی کالا

گوشی سامسونگ مدل اس ۱۰ (Galaxy S10)

گوشی سامسونگ مدل اس 10 (Galaxy S10)

بالاخره یکی از هیجان‌انگیزترین گوشی‌های موبایل امسال هم به بازار عرضه شد؛ دهمین نسل از گوشی‌های سری  S سامسونگ روانه بازار شد تا توجه علاقه‌مندان به حوزه آی تی را به خود جذب کند. البته این بار این سری از محصولات سامسونگ در قالب چهار گوشی با ویژگی‌های متفاوت به دست کاربران علاقه‌مند خواهند رسید.

گوشی موبایل Galaxy S10 یکی از این ۴ گوشی جدید است که فریمی آلومینیومی دارد و پشت و جلوی آن از شیشه ساخته شده است و جلوه‌ی زیبایی به گوشی داده است. روکش محافظ شیشه‌های پشت این گوشی Corning Gorilla Glass 5 است تا خیال کاربر را از مقاومت بالای بدنه گوشی راحت کند.

این گوشی گواهینامه IP68 دارد، یعنی تا ۳۰ دقیقه و تا عمق ۱.۵متری در برابر آب مقاوم است و گردوغبار هم نمی‌تواند آن را از کار بیندازد. صفحه‌نمایش استفاده‌شده در این گوشی ۶.۱ اینچ با رزولوشن QHD+ یعنی ۱۴۴۰ x 3040  است که با استفاده از فناوری  جدیدDynamic AMOLED  و پنل OLED تصاویر شفاف و بی‌نظیری را به نمایش می‌گذارد.

این صفحه‌نمایش در هر اینچ ۵۵۰ پیکسل را نشان می‌دهد که این یعنی جزئیات و وضوح تصویر عالی است. تراشه‌ی این محصول Exynos 9820 است که به‌عنوان تراشه‌ای ۸ نانومتری عملکرد فوق‌العاده بهینه‌ای دارد. این تراشه برای انجام بازی‌های سنگین و باز کردن چندین برنامه به‌صورت هم‌زمان و تماشای ویدئو کاملاً مناسب است و کم نمی‌آورد.

دوربین‌های این محصول امکانات و ویژگی‌های بی‌نظیری هم در عکاسی و هم در فیلم‌برداری دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به قابلیت فیلم‌برداری هم‌زمان با دو دوربین اشاره کرد. همچنین دریچه‌ی دیافراگم f/1.5-2.4 باعث می‌شود تصاویر با روشنایی خوبی ثبت شوند و کیفیت عکس‌های گرفته شده بسیار راضی‌کننده باشند.

پشتیبانی از فناوری شارژ سریع ۱۵ واتی، درگاه USB Type-C و حسگر اثرانگشت در زیر نمایشگر هم از دیگر ویژگی‌های این تازه‌وارد خانواده سامسونگ است.امکان شارژ شدن سریع بی‌سیم و قابلیت شارژر دیگر دستگاه‌ها به‌صورت بی‌سیم از دیگر ویژگی‌هایی هستند که این گوشی را در رده پرچم‌داران مدرن قرار می‌دهند. سامسونگ با عرضه S10 برای بار دیگر ثابت  کرده است که در حوزه طراحی و ساخت گوشی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و قرار نیست به این راحتی‌ها از مبارزه برای در دست گرفتن بازار گوشی‌های بالا رده دست بردارد.

مشخصات کلی

ابعاد149.9x70.4x7.8 میلی‌متر
توضیحات سیم کارتسایز نانو (8.8 × 12.3 میلی‌متر)
شبکه های ارتباطی4G , 3G , 2G
ساختار بدنهفلز و شیشه (محافظ گوریلا گلس 5 روی قاب پشتی + فریم آلومینیومی) ، دارای گواهینامه IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار و آب تا عمق 1.5 متر و به مدت 30 دقیقه
ویژگی‌های خاصمجهز به حس‌گر اثرانگشت , فبلت , مناسب عکاسی , مناسب عکاسی سلفی , مقاوم در برابر آب , دارای بدنه مقاوم , مجهز به حس‌گر تشخیص چهره
تعداد سیم کارتدو سیم کارت

 

نظر یکی از خریداران

من از سال ۷۹ که اولین سیم کارتم رو خریدم به گوشیهای موبایل علاقمند شدم و هر سال بیش از یک گوشی عوض می کردم و در برندهای مختلف می چرخیدم ( نوکیا ۶ گوشی . زیمنس ۲ گوشی . سونی اریکسون ۴ گوشی و سامسونگ ۲ گوشی در مدت ۱۱ سال ) سال ۹۰ که هنوز گوشیهای سامسونگ خیلی شناخته شده و مطرح نبودن و جایگاه فعلی رو نداشتن اولین سری گلکسی S اومد ۷۱۲.۰۰۰ تومن که برا اون موقع پول زیادی بود و من با شک و تردید فراوان گرفتمش و نتیجه این شد که بعد از اون با اطمینان سری های بعدی رو گرفتم : S2 و S3 و S4 و NOTE2 و NOTE3 و NOTE4 و NOTE5 و +S8 و حالا هم S10 . در خرید سری S و نوت سامسونگ شک نکنید .

نقاط قوت 

 • حافظه خوب
 • خوش دستی
 • زیبایی
 • صفحه نمایش
 • عکسهای عالی
 • مناسب برای دست های کوچک
 • وزن کم
 • باطری
 • صفحه نمایش

نقاط ضعف

 • قیمت بسیار گران
 • لغزنده بودن
 • باطری

از آنجا که این گوشی پرچمدار سامسونگ می باشد و یکی از غول های تکنولوژی است یک گوشی همه چیز تمام است اما قیمت بالایی دارد.

مشاهده این محصول در دیجی کالا

جمع بندی و سخن پایانی

مناطقی هستند که آنتن دهی بسیار ضعیف می باشد پس گوشی موبایلی انتخاب کنید که آنتن دهی بالایی داشته باشد و لازم نباشد هزینه اضافی بابت تجهیزات تقویت آنتن بپردازید و اگر قصد خرید گوشی ساده دارید حتما از ۴ باند مخابراتی پشتیبانی کند (اکثر گوشی های ساده فقط از ۲ باند پشتیبانی می کند).